1950/304
Reinhold Hansche (f. 1867, d. 1945)
Isbjørnen nedlægges. Sign. R. Hansche. Olie på lærred. 69×103.
Én reparation/lap på bagsiden. Retoucheringer. Krakeleringer. Behov for rensning. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag
37 bud