2109/102
Fire middagsknive og 10+4 frokostknive med skafter af elfenben. 20. årh.s begyndelse. L. 20,5–23,5. (19)
Flere skafter med revner. Gulnede skafter. Blade med flyverust. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag