2148/​500

Zacharias Heinesen (f. Tórshavn 1936)

Oyndarfjørður på Eysturoy, Færøerne. Sign. ZH 79. Olie på lærred. 110×135.

En enkelt mindre afskalning.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

50.000–60.000 DKK

Hammerslag