2148/500
Zacharias Heinesen (f. Tórshavn 1936)
Oyndarfjørður på Eysturoy, Færøerne. Sign. ZH 79. Olie på lærred. 110×135.
En enkelt mindre afskalning.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag