12015/49
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Hjertens ensomhed”. Sign. Heerup, 152/180. Litografi i farver. Bladstørrelse 59,5×79,5. Uindrammet.
Trykmærker. Håndteringsmærker. Blyantstreg i kanten.
Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud