893/​844

Robert Motherwell (f. Aberdeen, Washington 1915, d. Provincetown, Mass. USA 1991)

“Game of Change”, 1987. Sign. Motherwell, 30/100. Aquatinte, litografi og collage på håndlavet papir. Bladstørrelse 90×69. Uindrammet.

Litteratur: Belknap 345.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag