1946/6003
Pia Arke (f. Kap-Tobin, Østgrønland)
“Nansens bøger”. Sign. Arke 1994 på forsiden samt dedikeret bagpå til Jarl og Jytte. Sølvgelatineprint. Indrammet af Ove Olsen. 59×50 cm.
Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling (JBS 596).
Print med mindre håndteringsmærker.
BogForum - Kunst på papir, 17. november 2019
Vurdering
Hammerslag
32 bud