Michael Bevilacqua (f. Carmel, California 1966)
“Fade to Black”. Sign. på bagsiden Michael Bevilacqua 2006 med titel. Mixed media på plade i tre dele. Samlet 184×366. Uindrammet. (3)
Udstillet: “FunFunFun”, ARoS, Aarhus Kunstmuseum, februar - maj 2008. Proveniens: Galleri Faurschou, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018