12137/16
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Vase af stentøj modelleret med vertikale riller i relief. Dekoreret med blå glasur i brunlige nuancer. Sign. monogram. H. 14,5.
Almindelig brugsslitage samt enkelte minimale chipafslag.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud