873/872
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
“Omkring en torso”, 1976. Sign. monogram. Olie på lærred. 112×79.
Dette emne handles i fuldmoms
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017
Vurdering
Hammerslag