2033/905
Ole Graugaard (f. 1936, d. 1995)
“Aftenlinier” og “Komposition II”. Sign. O. Graugaard, 77 og 78. Gouache og akvarel på papir samt pastel på papir monteret på plade. Lysmål 26×26. Bladstørrelse 20,5×31. (2)
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag