2312/154
Emmy Thornam (f. Horsens 1852, d. København 1935)
Opstilling med blomster i lilla og hvid i en vase. Sign. E. Thornam. Olie på lærred. 25,5×32,5.
Trykmærker fra montering. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag