1946/298
'Skeleton clock', bordur i kasse af forgyldt messing med bære greb, sider af glas. forsiden mærket “Jaeger-Le Coultre”, undersiden stemplet 569. 20. årh.s midte. H. 15 cm. W. 9 cm. D. 4 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
23 bud