1946/​298
Jaeger LeCoultre: 'Skeleton clock', bordur i kasse af forgyldt messing, stemplet 569. 20. årh.s midte. H. 15 cm. W. 9 cm. D. 4 cm.

Be­skriv­el­se

'Skeleton clock', bordur i kasse af forgyldt messing med bære greb, sider af glas. forsiden mærket “Jaeger-Le Coultre”, undersiden stemplet 569. 20. årh.s midte. H. 15 cm. W. 9 cm. D. 4 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Ure ▸ Konsol-, kamin- og vægure

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

6.000 kr.

23 bud

6.000 kr.
5.500 kr.
5.000 kr.
4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
3.800 kr.
3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
(Autobud) 2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
2.500 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.