2142/624
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Dage i Barbizon”, nr. 1 og 4. Sign. Carl-Henning Pedersen, Paris 1976, 149/150 og 45/150. To litografier i farver. Lysmål 82×55 og 78×53. (2)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag