1417/32
Barok kiste af egetræ, rigt udskåret med paneler, på stel med drejede ben. 18. årh. H. 56. B. 59. D. 38.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Vandskjolder. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 21. april 2014
Vurdering
Hammerslag
34 bud