1627/8
Fransk Provence vitrineskab af egetræ, rigt udskåret med blomster, vaser og bladværk, overdel med to vitrinelåger, underdel med tre små skuffer og to fyldningslåger. Ca. 1800. H. 219. B. 150. D. 58.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Skæringer med defekter, løse dele medfølger. Revner i træet.
Ældre malerier og møbler, 4. juli 2016
Vurdering
Hammerslag