2032/88
Rasmus Christiansen (f. Bjertrup v. Skanderborg 1863, d. København 1940)
Fjordparti med græssende køer. Sign. R. x Chr. Olie på lærred. 43×67,5.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag