1304/692
Ludvig Jacobsen (f. Odense 1890, d. Vanløse 1957)
“Under piletræet”. Fire H. C. Andersen scener. Sign. Ludvig Jacobsen, ét dateret 37. Olie på lærred. 67×55,5. (4)
Behov for let overfladerensning. Talrige krakeleringer. Afskalninger.
Moderne kunst og design, 22. januar 2013
Vurdering
Hammerslag