899/738
Et par Engelske jardiniére af paper mache og udskåret træ af grønmalet træ med kinesisk dekoration, hver med indsats af messing, sammensat af forskellige elementer. 20. årh.s begyndelse. H. 85. Diam 60. (2)
Købt hos Stair & Co., 59 East 57th Street, New York.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Møbler, tæpper, sølv, porcelæn og glas, 4. december 2020
Vurdering
Hammerslag