2108/501
Zhang Xiexiong (f. 1977)
Uden titel, 2005. Sign. og dateret. Olie på lærred. 100×77. Uindrammet.
Proveniens: Tysk privat samler, der var bosat i Shanghai, Kina. Værket blev købt i kunstnerens atelier i 2005.
Original stand.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag