Mogens Zieler (f. København 1905, d. Odder 1983)
Peter Carlsen (f. Holbæk 1955)
Friedrich Schröder-Sonnenstern (f. Tilsit (Sovetsk, Kaliningrad oblast) 1892, d. Berlin 1982)
Claude Weisbuch (f. Thionville 1927)
Tre kompositioner. Alle sign. hhv. Zieler 1951, Kammerhesten, Peter Carlsen 03, 166/250, Sonnenstern, 1971 og Weisbuch. Tre litografier og én radering. Lysmål 49×39–28×37. (4)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
10 bud