2116/​118

Harald Erhard-Hansen (f. 1875, d. 1950)

Prædikestolen i Frederiksborg Slotkirke. Sign. H. Erhard-Hansen. Olie på plade. 51,5×50.

Retoucheringer. Krakeleringer. Mindre afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK