2116/118
Harald Erhard-Hansen (f. 1875, d. 1950)
Prædikestolen i Frederiksborg Slotkirke. Sign. H. Erhard-Hansen. Olie på plade. 51,5×50.
Retoucheringer. Krakeleringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag