2442/149
Jens Julius Emanuel Madsen Visnek (Wiesneck) (f. København 1887, d. 1965)
Interiør med en pige siddende på gulvet. Sign. Madsen Visnek 27. Olie på plade. 100×94.
Behov for let overfladerensning. Afskalninger. Enkelte retoucheringer.
Vurdering