2445/​175

P. E. Petersen (, dansk maler, 20. årh.)

Modelstudie af en ung kvinde. Sign. P. E. P. Olie på papir monteret på lærred. 37,5×32,5.

Papirtab i øverste del af billedet. Enkelte mindre afskalninger samt retoucheringer. Lærredet buler en smule. Let overfladerensning anbefales.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

32 bud

1136695 (Autobud) 4.000 DKK
1169745 3.800 DKK
1136695 (Autobud) 3.600 DKK
1169745 3.400 DKK
1136695 (Autobud) 3.200 DKK
1169745 3.000 DKK
1136695 (Autobud) 2.900 DKK
1169745 2.800 DKK
1136695 2.700 DKK
1169745 2.600 DKK
1136695 (Autobud) 2.500 DKK
1169745 2.500 DKK
1136695 (Autobud) 2.400 DKK
1169745 2.300 DKK
1136695 (Autobud) 2.200 DKK
1169745 2.100 DKK
1136695 (Autobud) 1.750 DKK
1169745 1.700 DKK
1136695 (Autobud) 1.650 DKK
1169745 1.600 DKK
1136695 (Autobud) 1.550 DKK
1169745 1.500 DKK
1136695 (Autobud) 1.450 DKK
1169745 1.400 DKK
1136695 (Autobud) 1.350 DKK
1169745 1.300 DKK
1136695 (Autobud) 1.250 DKK
1169745 1.200 DKK
1136695 (Autobud) 1.150 DKK
1169745 1.100 DKK
1136695 1.050 DKK
998210 1.000 DKK