Vilhelm Bjerke-Petersen (f. Frederiksberg 1909, d. Halmstad, Sverige 1957)
Uden titel. Sign. Vilh. Bjerke Petersen. Pastel på papir. Lysmål 19×11.
Undersøgt i ramme. Passepartout med fugtskjolder. Herudover god stand.