2049/​2037

Rolex

Damearmbåndsur af 18kt. guld og stål. Model Datejust. Mekanisk værk med automatisk optræk og dato visning, kailber 2135. Champagne farvet skive med guld indeks og visere. Rolex lænke af stål og 18 kt. guld med foldespænde. Urets diameter 26 mm. Omkreds ca. 14 cm. 1986.

Ekstra lænke medfølger. Bemærk at et endeled mangler til den ekstra lænke. Mindre ridser i safir glasset klokken 6.

Case No. 69000A Serial No. 97XXXXX Endlink No. 468B

Armbåndsure, 3. december 2020

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

12.500 DKK

12.500 DKK
12.000 DKK