1946/477
George III standur i kasse af mahogni. Værk med sekund- og datoangivelse. Messingskive signeret J[oh]n Smith, Bathgate. England, 18. årh.s slutning. H. 235.
Kasse med ældre småreparationer. Lodder, pendul og nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
43 bud