1946/​477
George III standur i kasse af mahogni. Værk med sekund- og datoangivelse. Messingskive signeret J[oh]n Smith, Bathgate. England, 18. årh.s slutning. H. 235.

Be­skriv­el­se

Kasse med ældre småreparationer. Lodder, pendul og nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Ure ▸ Standure

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

3.000 kr.

43 bud

(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
(Autobud) 2.800 kr.
2.700 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.400 kr.
2.300 kr.
(Autobud) 2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.900 kr.
1.850 kr.
(Autobud) 1.800 kr.
1.750 kr.
(Autobud) 1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.500 kr.
(Autobud) 1.450 kr.
1.400 kr.
(Autobud) 1.350 kr.
1.300 kr.
(Autobud) 1.250 kr.
1.200 kr.
(Autobud) 1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
950 kr.
(Autobud) 650 kr.
600 kr.
550 kr.
(Autobud) 500 kr.
480 kr.
280 kr.
270 kr.
(Autobud) 260 kr.
260 kr.
250 kr.