1947/536
Svensk design
Et par loftlamper af messing. Tre blus med perforerede skærme, indvendigt hvidlakerede. H. 39./49. Diam. 35. (2)
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Hvid lakering med nogle afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag
24 bud