1947/​536
Svensk design: Et par loftlamper af messing. Tre blus med perforerede skærme, indvendigt hvidlakerede. (2)

Be­skriv­el­se

Et par loftlamper af messing. Tre blus med perforerede skærme, indvendigt hvidlakerede. H. 39./49. Diam. 35. (2)

Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Hvid lakering med nogle afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 19. november 2019

Moderne belysning

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

9.000 kr.

24 bud

9.000 kr.
8.500 kr.
(Autobud) 8.000 kr.
8.000 kr.
7.500 kr.
7.000 kr.
6.500 kr.
(Autobud) 6.000 kr.
6.000 kr.
5.500 kr.
(Autobud) 5.000 kr.
4.800 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 3.800 kr.
3.600 kr.
(Autobud) 3.400 kr.
3.200 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.