Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Fire kompositioner fra serien “Skabelsens 5. dag”. Hhv. Morgen, Middag, Aften og Nat. Alle sign. Carl-Henning Pedersen, Paris, 1983, 69/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 80×58. (4)
Undersøgt i ramme. Original stand.
Grafik og editioner, 16. april 2024