2118/288
Bwa maske af udskåret træ, dekoreret med rødt, hvidt og sort pigment. 20. årh. H. 46.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021
Vurdering
Hammerslag