Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Orange Dreng”, Molesmes, 1985. Sign. med titel og daterering på bagsiden. Olie på lærred. 82×102.
Udstillet: Fiac, Paris, 1985.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020