2144/555
Vitrika
“Maritimlampet”. Sæt på fire væglamper af messing med skærm af massivt kraftigt glas. Udført for Vitrika, Danmark. H. 16. B. 12. (4)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre kantafslag. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag