1947/​1304

Montblanc

“Oscar Wilde”. Fyldepen af perlemor og sort resin med monteringer af forgyldt sterlingsølv. Pennespids af 18 kt. guld nr. 4810. Limiteret udgave. Sign. Oscar Wilde, 19824/20000. L. 14,5.

Original æske medfølger.

Fremstår med almindelig alders- og brugsspor. Æske med defekte hængsler.

Smykker, 20. november 2019

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag