1947/1304
“Oscar Wilde”. Fyldepen af perlemor og sort resin med monteringer af forgyldt sterlingsølv. Pennespids af 18 kt. guld nr. 4810. Limiteret udgave. Sign. Oscar Wilde, 19824/20000. L. 14,5.
Original æske medfølger.
Fremstår med almindelig alders- og brugsspor. Æske med defekte hængsler.
Smykker, 20. november 2019
Vurdering
Hammerslag