2413/9118
Lille Rokoko kommode af blåmalet træ, plade af imiteret sten, front med tre svungne skuffer, hver side med bæregreb af jern. Delvis 18. årh. H. 60. B. 60. D. 32.
Senere bemalet. Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag