2438/829
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH 4,5/4”. Pendel med fatningshus af forkromet metal. Skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 45.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
Fra
i
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
849355 (Autobud) | ||
802930 | ||
849355 (Autobud) | ||
1165290 | ||
849355 |