2024/114
Et par urtepotter af porcelæn, dekorerede i farver og guld med arkitektur og folkeliv på turkis fond, montering af bronze med løvehoveder og ringhanke. Faux Sèvres-mærke. 20. årh. H. 28. Diam. 25. (2)
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud