2434/855
Et par væghængte sengeborde af teak, front med skuffe. Skuffers hjørner med synlige tapninger. Udført hos Kaagaards Møbelfabrik. H. 22. B. 48. D. 28. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre reparation på den ene.
Vurdering