2449/​530

Kurt Østervig (f. 1912, d. 1986)

Barskab af teak og eg. Front med to låger prydet med indlægninger, indvendig indretning med hylder, flaskeholdere, udtræksbakke og skuffer af ahorn og glas, på runde, tilspidsede ben. Model 93. Udført hos K. P. Møbler, Sdr. Næraa. H. 122. B. 83. D. 40.

Litteratur: “Møbler” nr. 10–1953, side 13.

Fremstår med alders- og brugsslitage inkl. mindre ridser og mærker. Nøgle medfølger.

I Aarhus
Vur­dering

40.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?