12107/​123

Flemming Eskildsen, m.fl.

Sæt på fire middagsknive med skaft af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Georg Jensen. Samt en øvrig frugtkniv med skaft af sterlingsølv. L. hhv. 20,5 og 16. (5)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nogle knive med omfattende slitage/buler for enden af skaft.

Kunst, antikviteter & design, 18. februar 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag