1721/1520
Skrin af sterlingsølv, rigt drevet med legende børn, blomster og bladværk samt ejerinitialer M. W. Stemplet Industia Argentina Vægt ca. 1230 gr. inkl. stofmontering. H. 8. L. 23. B. 15.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag
14 bud