2439/551
Ernst Kühn (f. København 1890, d. Gentofte 1948)
Art Deco sofabord med stel af messing, plade og underliggende hylde med træplade ilagt sort formica. Udført og mærket hos Lysberg, Hansen & Terp. 1930–40'erne. H. 52,5. L. 70. B. 48.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
816206 |