Marie Luplau (f. Hillerød 1848, d. Frederiksberg 1925)
Parti fra Stevns Klint. Sign. monogram Stevns 89. Olie på lærred monteret på træ. 40,5×29.
Afskalninger og mindre huller i lærredet. Mindre krakeleringer. Lærredet er skævt monteret på træet. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 10. december 2018