2427/180
N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941)
En italiensk kvinde henter vand ved en fontæne. Sign. N. F. Schiøttz-Jensen 1914. Olie på lærred. 54×42.
Svagt mærke langs blændrammens kant samt ved nedre pant svagt stødmærke. Behov for let overfladerensning og let opstramning.
Vurdering
Hammerslag
25 bud
1134500 (Autobud) | ||
950814 | ||
1134500 (Autobud) | ||
950814 | ||
1134500 (Autobud) | ||
950814 | ||
1134500 (Autobud) | ||
950814 | ||
1134500 (Autobud) | ||
950814 | ||
1134500 (Autobud) | ||
950814 | ||
1134500 (Autobud) | ||
950814 | ||
1134500 (Autobud) | ||
950814 | ||
1134500 (Autobud) | ||
232847 | ||
1134500 (Autobud) | ||
232847 | ||
1134500 (Autobud) | ||
950814 | ||
1134500 (Autobud) | ||
950814 | ||
1134500 |