2431/916
Dansk design
Stort skønvirkespejl af patineret messing med “bølle” ornamentik. Udført ca. 1900. H. 50. B. 112.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Spejlfelt med aflejringer.
Moderne kunst og design, 30. juli 2024
Vurdering
Hammerslag