1948/291
Kandelaber af sølv til fem lys, fire svungne lysarme, støbt med blomsterornamentik. Heimbürger, København 1931. Udfyldt. H. 29 cm.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt