1948/​291

Kandelaber af sølv til fem lys, fire svungne lysarme, støbt med blomsterornamentik. Heimbürger, København 1931. Udfyldt. H. 29 cm.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Kategori
Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt