2413/​9038

Skulptur af patineret bronze forestillende Bartolemeo Colleoni til hest. Monteret på base af rød marmor. 19. årh.s slutning. H. 43. B. 25. D. 15.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK