2413/9038
Skulptur af patineret bronze forestillende Bartolemeo Colleoni til hest. Monteret på base af rød marmor. 19. årh.s slutning. H. 43. B. 25. D. 15.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag